کایرن بیهان

تصور کنید که به شما بگویند دیگر هیچ وقت نمی توانید راه بروید! این چیزی بود که پزشکان در سن ده سالگی بعد از اینکه یک تومور از ران کایرن خارج کردند به او گفتند.

با نهایت ورزش همراه باشید…

عمل جراحی خیلی بد انجام شد یعنی آنقدر بد که وقتی کایرن به هوش آمد از شدت درد فقط فریاد می زد و اعصاب او بسیار آسیب دیده بودند. از آن به بعد، او عاشق ژیمناستیک شد و تصمیم گرفت قهرمان المپیک شود. اما او که حتی نمی توانست راه برود و روی ویلچر نشسته بود، چطور می خواست این کار را انجام دهد؟

کایرن تصمیم گرفت به همه نشان بدهد که می تواند و شروع به طی کردن مسیر طولانی اش برای بهبودی نمود. او ۱۵ ماه روی ویلچر بود اما بعد از آن به باشگاه برگشت. ولی بعد از چند ماه از روی میله های باشگاه افتاد و سرش به شدت آسیب دید.

آسیب دیدگی او آنقدر شدید بود که جلوی چشمانش دایم تیره می شد و دچار نابینایی مقطعی می شد. او برای یکسال نتوانست به مدرسه برود اما باشگاه دوباره او را به سوی خود فراخواند. اما این بار او باید بر سختی های آسیب دیدگی های شدیدش فایق می آمد.

کایرین مجبور بود دوباره مغز خود را به کار اندازد و فعالیتش را آغاز کند. او با چوبدستی به مدرسه برگشت و مورد تمسخر همکلاسی هایش قرار گرفت.

سه سال طول کشید تا آسیب دیدگی ای که بر اثر آن حادثه به وجود آمده بود بهبود پیدا کند. اما باز هم در چند نقطه دچار شکستگی شد. وقتی برای شرکت در رقابت های اروپا از او دعوت شده بود باز هم بدشانسی آورد و زانویش دچار مشکل شد. به بیهان گفته شد دیگر باید دست از تلاش بردارد و تسلیم شود.

اما کایرین هرگز تسلیم نشد و در رقابت های جام جهانی در سال ۲۰۱۱ پیروز شد. نقطه اوج موفقیت او زمانی بود که برای رقابت های المپیک ۲۰۱۲ لندن انتخاب شد. او بعد از پشت سر گذاشتن آن همه درد و سختی یک ورزشکار المپیکی شد و نمونه ای از یک ورزشکار موفق شد.

About the Author

has written 62 stories on this site. تماس با ما


آدرس :

اصفهان - شهرستان گلپایگان


ایمیل :
info@ultimatesport.ir