فهرست سریع مطلب

دسترسی سریع به مطالب با تصویر

ورزش های گروهی ، بخش اول

ورزش های گروهی به ورزش هایی گفته می شود که برای انجام آن نیاز به بیش از 2 یا 3 نفر در یک تیم داریم ورزش های گروهی مناسب برای روز های تعطیل و مسافرت های خانواده ای می باشد و در میادین ورزشی به صورت حرفه ای برگزار می شود.
امتیاز شما عزیزان به این مطلب
5/5

طبق رسم نهایت ورزش روز های جمعه به ورزش های گروهی اختصاص دارد با ما همراه باشید تا شما را با این ورزش های جالب و گروهی آشنا کنیم شما می توانید ما را در کانال تلگرام و کانال روبیکا همراهی کنید.

ورزش های گروهی به ورزش هایی گفته می شود که برای انجام آن نیاز به بیش از 2 یا 3 نفر در یک تیم داریم ورزش های گروهی مناسب برای روز های تعطیل و مسافرت های خانواده ای می باشد و در میادین ورزشی به صورت حرفه ای برگزار می شود.

فوتبال

اولین بخش ورزش های گروهی به فوتبال اشاره دارد که برای همه مردم دنیا نامی آشنا می باشد و نیاز به توضیح خاصی ندارد اما مختصر توضیحی می دهیم.

فوتبال ورزش تیمی و گروهی و محبوب ترین رشته ورزشی در بیش تر کشور های جهان است. فوتبال را دو تیم یازده نفره متشکل از بازیکنان فوتبال با یک توپ فوتبال بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل زدن انجام می شود.

باسبال

رشته ورزشی که شاید کمتر شما آن را شنیده باشید که توسط اسپانیا و بلژیک در سال 2004 اختراع شده و مخلوطی از چند رشته والیبال، فوتبال، و ژیمناستیک است. زمین بازی در این ورزش بر روی ترامپولین در سایز بزرگ می باشد.

والیبال

والیبال یک ورزش تیمی و گروهی و ششمین ورزش محبوب و گسترده ترین ورزش در بعضی کشور های جهان است که ورزش کاران در یک زمین به مساحت 9 متر طول و 3 متر عرض به مسابقه میپردازند.تعداد بازیکنان هر تیم 6 نفر است.

بسکتبال

بسکتبال یا توپ سبد ورزشی گروهی است که در آن دو گروه پنج نفره در یک سالن مستطیلی شکل به بازی می پردازند.هدف بازی پرتاپ توپ به درون سبدهایی به قطر 46 سانتی متر و به ارتفاع 3.048 متر است که در دو سمت زمین قرار دارند و به تخته ای به نام بک بُرد متصل اند.

بیسبال

بیس بال نوعی ورزش گروهی است که با چوب و توپ توسط 9 بازیکن در یک زمین چمن بازی می شود. در قرن نوزدهم از ورزش انگلیسی کریکت ریشه گرفته است. جالب است بدانید چوبی که بازیکنان بیسبال به دست می گیرند ، چُفته ، نامیده می شود.

فوتسال

فوتبال سالنی ، فوتبال آرنا یا فوتبال شش نفره ، نوعی از فوتبال است که برای بازی در زمین های چمن مصنوعی هاکی طراحی شده است. مهمترین تفاوت این بازی با دیگر بازی های فوتبال این است که اطراف زمین این بازی با دیواری محدود شده است که مانع از بیرون رفتن توپ از زمین می شود.

راگبی

راگبی یا راگبی فوتبال یا فوتبال آمریکایی در مفهوم عام خود همه ورزش هایی را در بر می گیرد که از نوعی فوتبال که در مدرسه راگبی در انگلستان بازی می شد ، ریشه گرفته اند. یعنی:راگبی 15 نفره ، راگبی 13 نفره،فوتبال آمریکایی ، فوتبال استرالیایی ، و فوتبال کانادایی. البته امروزه راگبی فقط به همان دو ورزش اول گفته می شود.

کبدی

کبدی یا زو یک بازی و ورزش است که بیش تر در هند و پاکستان و ایران رواج دارد. سال 1381 برای اولین بار مسابقات قهرمانی این بازی برای مردان در سطح آسیا برگزار شد.

هاکی روی یخ

هاکی روی یخ نام یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار است که در آمریکای شمالی تنها هاکی نامیده می شود. بازی هاکی ، یک بازی تیمی است که بر روی یخ انجام می شود. ورزش هاکی در کشور های سردسیری که فصل سرما و یخبندان در آنان طولانی است که دارای محبوبیت بسیار زیادی است.

هاکی سالنی

هاکی سالنی یا داخل سالن یک ورزش تیمی چوب و توپ و نوع سالنی هاکی روی چمن می باشد و نسبت به دیگر گونه ورزش های چوب و توپ داخل سالن، چون فلوربال شباهت بیشتری به هاکی روی چمن دارد.

هاکی روی چمن

هاکی روی چمن یک ورزش گروهی است که بین دو تیم 11 نفره بر روی یک زمین چمن با هدف وارد کردن یک توپ کوچک به دروازه حریف انجام می شود.

پینت بال

همانطور که این نام نشان می دهد، این بازی شامل گلوله هایی است که پر از رنگ می باشد و یک فعالیت در فضای باز عالی، بسیار سرگرم کننده و مناسب برای کسانی است که برای هیجان شکار زندگی می کنند. هدف از این بازی “حذف” اعضای تیم مخالف با اسپری کردن آن ها با رنگ محلول در آب است.

آمادگی جسمانی

تناسب اندام حالت سلامت و تندرستی عمومی است و به‌ طور مشخص تر، توانایی انجام گونه‌هایی از ورزشها، مشاغل و فعالیت‌های روزانه می‌باشد. تناسب اندام از طریق تغذیه مناسب، تمرینات جسمانی با شدت متوسط و استراحت کافی حاصل می گردد.

پیلاتس

پیلاتِس ، نوعی سیستم آمادگی جسمانی است که در اوایل قرن بیستم توسط یوزف پیلاتس ابداع شد و در آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا مورد توجه قرار گرفت. در سال ۲۰۰۵ میلادی، ۱۱٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر در سرتاسر ایالات متحده به‌ طور منظم به انجام این تمرینات می‌پردازند.

کریکت

کریکت یک ورزش تیمی بت و توپ است که در زمین چمن دایره‌ای یا بیضی شکل با شعاع میانگین ۷۵ متر میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می‌شود. در مرکز زمین کریکت یک محوطه خاکی متراکم شده به طول ۲۲ یارد (۲۰٫۱۲ متر) وجود دارد.

تبلیغ
تبلیغ
تبلیغ
تبلیغ

اگر مطلب ما برای شما مفید بود می توانید از طریق لینک های زیر آن را در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *